Iki naujų metų liko:
20090 20090, 24 VALANDOS
PROJEKTO INICIATORIUS:

Dešimtą kartą vyksiančio verslo idėjų konkurso „Verslauk!” organizatoriai skaičiuoja, kad per dešimtmetį sukurtas 71 naujas verslas, kurio dėka įsteigta virš 170 naujų darbo vietų. Iš viso per dešimtmetį konkurse dalyvavo daugiau nei 16 000 dalyvių, gauta daugiau nei 6 000 paraiškų. Tarp „Verslauk!“ konkurso dalyvių ir laimėtojų sąraše galima rasti žinomas įmones kaip Dalinuosi.lt, Lėkštė.lt, „Barzdaskučiai“, „Čiop Čiop“, Etaksi.lt ir daugelis kitų.

„Projektas „Verslauk!“ tik dar kartą patvirtina, kad Lietuvoje gausu jaunų, kupinų idėjų žmonių, kurie nori ir gali kurti savo verslą. Tikiuosi, kad ateityje šios jaunų žmonių idėjos pradės garsinti Lietuvą ir užsienyje, nes tikrai turime unikalių talentų, kuriais galime didžiuotis“, – sakė Vilniaus miesto tarybos sekretorius Miroslavas Monkevičius.

Šiais metais finale savo verslo idėjas pristatė 14 inovatyviausių komandų, jos buvo atrinktos iš daugiau nei pusantro šimto dalyvių iš visos Lietuvos.  Nugalėtojais tapo ir perspektyviausia idėja pripažinta komanda „Moocli“, kurią pristatė Tomas Vaškevičius, Silvija Ignotaitė ir Kęstutis Plauška, pasiūlę mokiniams skirtą inovatyvią stalų gamybos technologiją iš gofruoto kartono.

„„Verslauk!“ konkursas buvo labai stiprus postūmis struktūrizuojant sukauptas idėjas, kurių susikaupė pilnos paraštės. Tuo pačiu dar kartą įsitikinome šventa taisykle – daug darbo, daug nuoširdaus pasiruošimo lemia rezultatą. Judėsim toliau!“, – teigia „Moocli“ idėjos bendraautorius Tomas Vaškevičius.

Nugalėtojams atiteko 10 000 Lt investicija, kurią įteikė Vilniaus miesto savivaldybės sekretorius Miroslavas Monkevičius. Taip pat ir gausybė kitų naudingi prizų reikalingų kiekvieno verslo pradžiai – reklamos konsultacijos su Lietuvos marketingo asociacijos specialistais, nemokamos patalpos Saulėtekio slėnyje bei jų pirmojo sukurto produkto reklama žurnale „IQ“. Planuojama, kad nugalėtojai vos per vieną mėnesį įsteigs įmonę ir jau po naujų metų pradės veiklą.

„Stebime kaip mūsų jaunimas auga ir kasmet teikia inovatyvesnes idėjas. Šiemet pastebėjome, jog atslūgo elektroninės prekybos verslų banga ir dabar pastebimos dvi naujos tendencijos kurti technologinius verslu arba socialinius verslus. Tuo tarpu paslaugų verslo idėjų populiarumas praktiškai nekinta. Jaunuoliai, į konkursą sugrįžta kurie prieš porą metų dalyvavo konkurse, nes norėjo save išsibandyti šiandien žengė pirmus žingsnius į priekį o į finalą ir rodo savo sukauptą patirtį ir užsispyrimą“, –  teigia projekto „Verslauk!“ vykdantysis direktorius Mindaugas Busila.

Šiais metais projekte „Verslauk!“ antrą vietą užėmė komanda „Bankster“, kurios autoriai Aivaras Gasiūnas ir Titas Budrys pristatė asmeninių finansų valdymo programėlę tėvams verslo idėją. Trečiąją prizinę vietą ir pietus su Ilja Laurs laimėjo nuotolinių mokymų platforma moksleiviams „Mokslinčius“, kurią sukūrė broliai dvyniai Artūras ir Miroslavas Romanovski. Ši komanda Verslauk konkurse dalyvavo dar 2013 metais ir šiemet jų komandą aplankė sėkmė. Specialų rėmėjų prizą – teisinės kontoros D Legals teisines konsultacijas gavo Eglė Lelytė, kuri plėtoja traumpalaikės nuomos administravimo verslą.

Įvertinus ilgalaikį indėlį į jaunimo verslumo skatinimą Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime „Verslauk!“ buvo pripažintas geriausiu 2014 metų verslo projektu, o 2013 metais didžiausia verslo bendruomene internete. Konkurso iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, partneriai ISM Universitetas, UAB „Invega“ ir UAB „Nod Baltic“.

Fotografas Justas Makrickas