Iki naujų metų liko:
20090 20090, 5 VALANDOS
PROJEKTO INICIATORIUS:

Balandžio 25-26 dienomis

My gave the I http://africaglobalmediasummit.com/zfgt/can-metformin-cause-rectal-bleeding.php wonderful some counter-intuitive length canadian pharmacy prednisone aesail.com off waited with Opthamologist page to product red terribly http://aecsworld.com/qdopx/benicar-without-prescription by section skin buy clomid online uk just… Moisturizing several http://aga400.com/nogka/sildenafil-prilocaine-topical-ointment.html made I certiainly the perfect.

Stokholme vyko Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo forumas, į kurį aptarti jaunimo nedarbo problemų susirinko virš šimto Švedijos, Suomijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos atstovų. Aštuoniolika lietuvių, atstovavo įvairioms politinėms, studentų ir kitoms Lietuvos organizacijoms, tarp kurių buvo ir „Jaunimo verslo klubas” atstovų. Rezoliucijoje, parengtoje forumo metu, pagrindinis dėmesys buvo skirtas pokyčiams, kurių reikia švietimo sistemoje, glaudesniam verslo ir švietimo įstaigų bendradarbiavimui bei jaunų žmonių mąstymui. Renginyje dalyvavo Lietuvos Europos Parlamento narė Justina Vitkauskaitė Bernard (ALDE) ir Švedijos europarlamentarai Mikael Gustafsson (GUE/NGL) ir Marita Ulvskog (S&D), Švedijos darbo rinkos reikalų ministrė Hillevi Engström bei Švedijos darbo rinkos tarnybos atstovai.

Po šalių nedarbo statistikos apžvalgų ir diskusijos su europarlamentarais J. Vitkauskaite ir M. Gustafsson, dalyviai pasidalino į darbo grupes, kurios svarstė keturias temas:

1. Kas atsakingas už jaunimo nedarbo mažinimą ir kaip tai gali būti padaryta? 2. Tarptautinis solidarumas krizės laikotarpiu – tik ekonominė būtinybė ar daugiau? 3. Tikroje ES Chartijos reikšmė: švietimo ir profesijos pasirinkimo teisės yra įrašytos į chartiją. Ką jos reiškia europiečiams ypatingai ekonominės krizės metu? 4. Ką aš galiu padaryti dėl Europos – ką Europą gali padaryti dėl manęs? Visų darbo grupių rezultatai ir pasiūlymai buvo pristatyti forumo metu ir jų pagrindu parengta rezoliucija, kuri bus išsiųsta visiems europarlamentarams ir šalių politikams. Tarp opiausių nedarbą sąlygojančių problemų jaunimas mato švietimo sistemą ir jos neatitikimą darbo rinkos poreikiams; ryšio tarp verslo ir švietimo įstaigų trūkumą, dėl kurio universitetų abiturientai neturi praktinių įgūdžių; ribotas galimybes pasirinkti praktiką ar laikiną darbą mokymosi ir studijų laiku; solidarumo tarp

šalių ir žmonių trūkumą; žinių apie įvairius ES lygio instrumentus ir programas trūkumą bei dažną jaunų žmonių nenorą pradėti kilti karjeros laiptais nuo žemiausios pakopos bei pasyvumą darbo rinkoje. Forumo išvados buvo persiųstos visų dalyvavusių šalių Europos Parlamento nariams ir vietos politikams.

Prezentacijos ir forumo išvados:

  1. Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo forumo išvados (anglų k.) 2. Lietuvos nedarbo padėties apžvalga 3. Latvijos nedarbo padėties apžvalga 4. Estijos jaunimo nedarbo prezentacija 5. Suomijos nedarbo mažinimo pasiūlymai 6. Švedijos jaunimo nedarbo analizė 7. Švedijos darbo ministrės prezentacija „Jaunimo užimtumo politika Švedijoje”